مهاجرت به کانادا مهاجرت به کانادا .

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا با توجه به مساحت وسیع و تنوع جغرافیایی و آب و هوای کانادا

اگر قصد هجرت به میهن کانادا را دارید باید کارایی فرمایید تمام جوانب پیرامون رو در نظر بگیرید .یکی از مسائل اساسی که باید به آن دقت داشت و تحلیل های بی نقص روی آن انجام داد آب و هواست . هجرت به کانادا با توجه به مساحت بزرگ و تنوع جغرافیایی و آب و هوای کانادا دارای ویژگی های خاصی است, ساکنین این مملکت آب و هوای بیشه های بارانی گرمسیر تا مناطق یخ زده و قطبی را تجربه می نمایند و چهار فصل به صورت قابل تفکیک دیده می شود .

 


مهاجرت
به کانادا با اعتنا به مساحت بزرگ و تنوع جغرافیایی و آب و هوای کانادا سفر
به کانادا با توجه به مساحت پهناور و تنوع جغرافیایی و آب و هوای کانادا دمای هوا در چمنزارهای بخشها جنوبی استان آلبرتا ، مانیتوبا و ساسکاچوان از ۳۸ درجه سانتی گراد در تابستان تا -۲۴ سکو در فصل‌زمستان تغییر‌و تحول می کند .
ونکوور و ویکتوریا در ساحل اقیانوس آهسته کمترین نوسان دمای هر ساله (بین بیشترین و کمترین دما و کمترین دما) را دارا هستند، در حالیکه بیشترین ناپایداری دما در انتاریو و کبک گزارش گردیده میباشد که فصل‌زمستان های دشوار و فصل تابستان های گرم و شرجی را پشت سر می گذراند .

استان
های کناره اقیانوس اطلس یعنی نیوبرانزویک،
، نوااسکوشیا و نیوفاندلند فصل بهار و تابستانی معتدل و دلپذیر ، ولی زمستانی دوچندان سرد و طوفانی دارا‌هستند .
با اعتنا به تنوع جغرافیایی کانادا ،بهار فصل بارانی در بسیاری از نقاط کانادا هست . دمای هوا در طول روز به تدریج بالا می رود ولی شبکه های اجتماعی ها خنک هست .

متوسط دمای هوا در ماه های مارس، آوریل و اوایل می در حدود ۱۲ جایگاه سانتی گراد بالای صفر است .
فصل‌تابستان رسماً از ۲۱ ژوئن ابتدا می شود . اما برای اکثر زمان ها کانادایی ها ماه های جولای و آگوست فصل‌تابستان محسوب می شود .
در قسمت های جنوبی کانادا دمای هوا به طور معمول بالای ۲۰ درجه سانتی گراد میباشد و گاهی زمان ها به بالای ۳۰ درجه نیز می برسد .
در فصل پائیز که از ماه سپتامبر مقدمه می شود، به یار برگ- ریزان، هوا خنک می گردد . معمولاً در این موقع از سال باران زیادی می بارد .

در بعضی مناطق کانادا بخصوص در مناطق شمالی و یا این که کوهستانی این مرز و بوم بارش برف از نیمه دوم اکتبر آغاز می-شود .

متوسط دمای هوا در ارتفاع روز در حدود ۱۰ تا ۱۲ سکو سانتی گراد می باشد .
دو فصل فصل بهار و پائیز که در برخی مناطق زیاد کوتاه هستند، دلپذیرترین فصول در کانادا می باشند چرا که در عمده نواحی با رطوبت کمتر، بهار و پاییز گرم و آفتابی میباشد .

در فصل‌پاییز رنگین کمانی از رنگ ها در درختان افرا در استان های ساحل اقیانوس اطلس تولید می شود .
در فصل‌زمستان همه مناطق، آب و هوایی سرد و یخ بندان دارند . دمای بعضا مناطق گاهاً به ۲۵ -درجه تحت صفر می رسد و این در حالی است که سواحل غربی کانادا یعنی حاشیه دریا جنوبی بریتیش کلمبیا (مثل ونکوور)، به علت جریان هوای گرم و مرطوب اقیانوس آهسته ، معتدل ترین آب و هوا را داراست و به ندرت دمای ذیل صفر را تجربه می کنند .

در ارتفاع فصل فصل‌زمستان دمای هوا در اکثر نقاط مرزوبوم در ارتفاع روز و شبکه های اجتماعی تحت صفر می باشد . در بخش اعظم بخشها کانادا از وسط دسامبر تا میانه ماه مارس برف بر روی زمین چشم می-شود .

هر چه قدر که طول ناحیه اکثر باشد و یا این که به شمال کانادا نزدیک خیس باشد، فصل‌زمستان های بهمراتب سخت تری هم در آنجا قاضی است .

اما یوکان با دمای – ۶۱ جایگاه سانتی گراد رکورددار سردترین دمایی می باشد که تا کنون در کانادا ثبت شده میباشد .

خوشبختانه جمعیت زیادی در این بخشها معاش نمی کنند . تعجبی ندارد که منطقه شمالی برخی استان ها و حوزه های شمالی، مرز و بوم سپید شمالی North White Great((نامیده می شود که فصل‌تابستان (دوره سوای یخبندان) صرفا ۲ ماه ارتفاع می کشد .
Prairiesاز تیم استانهایManitoba ، Saskatchewanو Alberta تشکیل گردیده هست .
اکثر زمین های این منطقه صاف و بارور و برای کشاورزی ایدهآل می‌باشند .

همینطور این زمینها غنی از منابع انرژی می باشد . این حیطه از کوههای راکی آغاز گردیده و در غرب آلبرتا به نقطه پایان می‌رسد .سلسله جبال راکی مشتمل بر بلندترین قلل آمریکای شمالی هست .
سواحل غربی همان استان Columbia British است که به ادله دامنه ها و جنگلهای مضاعف زببایش دارای اسم و رسم هست .

منابع طبیعی این استان از قبیل چوب و ماهیگیری برای اقتصاد کشور دوچندان حساس میباشد . از دیگر فعالیتهای حساس این استان میتوان میوه کاری و توریسم را نام موفقیت .
منطقه شمال از تیم سه مملکت Territories Northwest, Yukonو Nunavut تشکیل گردیده است .

این ناحیه یک سوم زمینهای کانادا می‌باشد که دارای منابع مهمی چون نفت، گاز طبیعی، طلا، روی و سرب هست .
کانادا مناطق وسیعی از طبیعت بکر با جمعیت متفرق دارااست که شامل کوهستان، جنگل(یک سوم کشور)، توندرا، مرغزار و صحرای قطبی در شمال و غرب می باشد .

تقریباً ۸درصد از این مرز و بوم متشکل از دریاچه های آب شیرین هست که دربرگیرنده چهار دریاچه از مطرح ترین دریاچه های دنیاست .
کانادا دارای ۶ منطقۀ هنگامی است . شرقی ترین ساعت استاندارد آن در منطقۀ نیوفاندلند، سه ساعت و نیم از ساعت جهانی (GMT (عقبتر و غربی ترین ساعت استاندارد آن واقع در پسیفیک، هشت ساعت عقبتر از ساعت جهانی میباشد .

برای
استفادة بهینه از فروغ و روشنایی روز در اولین یکشنبۀ ماه آوریل تا آخرین یکشنبۀ ماه اکتبر، ساعت در سراسر سرزمین یک ساعت جلو کشیده می گردد و پس از این بازه زمانی مجدد به حاین نام مجاز نمی باشد . نخستین گشوده می گردد .
آب و هوای کانادا روی نیز رفته سرد و در بخش اعظم جاها قطبی می‌باشد . البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور و جزیره ونکوور از استان بریتیش کلمبیا در آن قرار دارند، معتدل میباشد .

تورنتو نیز که از شهرهای حساس این میهن هست از نظر پویندگی های بورسی در عالم میان ۱۰ سرزمین ابتدا از نظر بورس میباشد آب و هوای تورنتو سرد و جنگلهای تایگا در این سرزمین دیده میگردد ساختمان بلند سی ان در تورنتو اولیه ساختمان بلند بلند مخابراتی دنیا میباشد .

مهاجرت به کانادا

در خارج از شهر آبشار نیاگارا جای دارد که اصلی ترین آبشار از روئت کرد پهنا میباشد و یک دهکده رویایی هم به همین نام(نیاگارا)هست .

نزدیک به نیمی از پهنای کانادا را فلات لارنسی میسازد، منطقهای کما بیش هموار پوشیده از سنگ مشقت بار که خلیج هودسون را در بر داراست و تا ژرفای سرزمینهای درونی رخنه مینماید .

پایانی دور از دریای این فلات سراشیب تندی دارااست که در شرق در کنار زمینهای پست پیرامون رود لارنس و دریاچه های والا پیدا است .

به سوی غرب رشتهای از دریاچه های بیشتر (دارای دریاچه وینیپگ) مرز با جلگه های سبزه زار میانی را قطع ساخته می کند .

ناحیه کوهستانی گستردهای با بیشاز ۸۰۰ کیلومتر عرض در غرب جلگه ها جای دارااست . این حرفه کوهای غربی متشکل میباشد از کوه های راکی مکنزی کرانی و سنت الایاس که دارای بلندترین قله کاناداست .

با دقت به تنوع جغرافیایی کانادا آب و هوای اکثر بخش های کانادا، تابستانهای معتدل و زمستانهای سرد و دراز و منتهای درجات دما را داراست . آب و هوای شمال بدور قطبی می باشد .


برچسب: مهاجرت به کانادا، مهاجرت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۱۶:۵۹ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)